Subskrybuj
Reprezentacja

1:0! Emocji wieczór i Szczęsnego! I Błaszczykowskiego!

2023-06-18

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupą ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń i Marcin Lepa oceniają piłkarzy reprezentacji Polski za mecz z Niemcami! Panowie omawiają spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami i mając z tyłu głowy, że nie był to mecz porywający, to jest jednak materiał do analizy, jest co świętować i jest to pewien sukces. Roman zaznacza: "Tych zwycięstw w całej historii jest jak na lekarstwo, bo to jest dopiero drugie zwycięstwo przy siedmiu remisach i trzynastu porażkach. Więc doceńmy to, bo mieliśmy świetne drużyny, kapitalne historie, wielkie czasy, a zarazem z Niemcami nie potrafiliśmy wygrać. (...) nie chcemy wszystkiego komentować pod tytułem "Wszystko było dobrze", bo tak nie było, natomiast emocje będą zawsze związane z tym wieczorem. Ze względu na zwycięstwo, na heroiczną postawę Polaków - heroizm też jest elementem gry w piłkę." Zwracając się w stronę redaktora Marcina Lepy, dodaje: "Ty sam jesteś fanem i polskiej reprezentacji i włoskiej. Bez heroizmu bardzo trudno jest odnieść sukces. Nawet jak jesteś taką reprezentacją jak Włosi." Marcin w odpowiedzi, wyjaśnia: "Absolutnie, Włosi kochają cierpienia (na boisku). Włosi kochają grę właśnie taką, jaką my dzisiaj zaprezentowaliśmy, bo to ona im wielokrotnie przynosiła efekty. Ten mecz ma według mnie dwa ważne wymiary: pierwszy to będą oceny indywidualne (...), a drugi to jest co ten mecz daje na przyszłość naszej kadrze."

Roman i Marcin rozmawiali i oceniali indywidualnie każdego z piłkarzy (czego efekty widać na planszy poniżej) i skupiali się również na tym, jaką wartość dodaną niósł za sobą ten mecz. Jaką ma wartość dla trenera, jaką wartość dla poprawienia i wzmocnienia mentalności piłkarzy, jak to zwycięstwo scali drużynę, jak podbuduje młodych - dopiero wchodzących do składu piłkarzy.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Roman Kołtoń