Subskrybuj
Reprezentacja

9 Zalewski, 8 Piotrowski, 7 Frankowski! Idea Probierza - siła wahadeł! I moc środka pola!

2024-04-30

prawdakadryORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń wystawia noty po meczu Polska - Estonia. Udział w 3 golach Zalewskiego i obie żółte Paskotsiego po faulach na naszym wahadłowym! POLSKA WAHADŁOWYMI STOI, bo Frankowski otworzył wynik i też napędzał akcje. Piotrowski też top! Michał Probierz zarządził, mając klarowny pomysł. Nie zamieszał składem, tylko trzymał się tego, co starał się wypracować w 4 poprzednich meczach. Co do składu a la Probierz nie trafiłem tylko z jednym nazwiskiem - myślałem, że zagra Sebastian Szymański, a nie Piotrowski. Zaufanie do tego ostatniego popłaca. Po dwóch latach wrócił Moder, co warto odnotować. Moder, Grosicki, czy Bereszyński (dziś na trybunach) mogą się bardzo przydać w Cardiff.

Polska - Estonia 5:1 (1:0). Gole: Przemysław Frankowski 22, Piotr Zieliński 50, Jakub Piotrowski 70, Karol Mets 73 (s), Sebastian Szymański 77 - Martin Vetkal 78. POLSKA: Wojciech Szczęsny 5 - Jan Bednarek 5, Paweł Dawidowicz 6, Jakub Kiwior 7 - Przemysław Frankowski 7 (46’ Matty Cash – bez noty; 56’ Tymoteusz Puchacz 6), Bartosz Slisz 6, Piotr Zieliński 7 (72’ Sebastian Szymański nota na +), Jakub Piotrowski 8 (72’Jakub Moder nota na +), Nicola Zalewski 9 - Karol Świderski 6 (72’ Adam Buksa nota na +), Robert Lewandowski 6. Trener: Michał Probierz 7.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Roman Kołtoń