Reprezentacja

Chile – Ekwador. Brutalny faul Vidala! Pozbawił Chile awansu na mundial?

2021-11-17

W środę rano, a dokładniej mówiąc o 1:15 polskiego czasu, rozpoczął się mecz Chile – Ekwador w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze w strefie Ameryki Południowej. Gospodarze przegrali spotkanie 2-0 i ich szanse na awans na mundial nieco się zmniejszyły Z pewnością nie pomógł im Arturo Vidal, który w 13. minucie brutalnie sfaulował swojego rywala i wyleciał z boiska.

W 13. minucie spotkania do górnej piłki wyskoczył stoper Ekwadoru Felix Torres, który chciał zagłówkować futbolówkę. Niestety nie udało mu się to, gdyż ku zdziwieniu wszystkich, został kopnięty w twarz przez Arturo Vidala, który nie wiadomo co miał w głowie i co chciał zrobić. Argentyński sędzia Fernando Rapallini, który prowadził m.in. spotkania EURO 2020, nie miał cienia wątpliwości i wręcz natychmiastowo wyjął czerwoną kartkę z kieszeni i wykluczył Chilijczyka z dalszej części gry.

Z pewnością Vidal nie chciał skrzywdzić swojego rywala, ale musi on mieć świadomość, że grając z tak wysoko uniesioną nogą, może dojść do przewinienia, które skutkować będzie wykluczeniem. Atak korkami na twarz może zakończyć się poważną kontuzją. Na całe szczęście Felix Torres po udzieleniu mu pomocy był w stanie kontynuować grę. Wideo tego faulu można zobaczyć tutaj.

Spotkanie zakończyło się wygraną Ekwadoru, który na sześć punktów oddalił się od strefy barażowej i zdecydowanie zbliżył się do wyjazdu na mundial. W Ameryce Południowej do rozegrania zostały jeszcze 4 mecze i wszystko może się jeszcze wydarzyć. Na ten moment Chile jest poza mundialem i traci punkt do czwartego miejsca, które gwarantuje awans. Pierwsze miejsce zajmuje Brazylia z dorobkiem 35 punktów, a za nimi są kolejno Argentyna (29), Ekwador (23), Kolumbia (17), Peru (17) i Chile z Urugwajem (16). Walka o awans zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco.