Subskrybuj
Sport

Copa America. Brutalny faul Jesusa!

2021-07-03

W ćwierćfinale Copa America 2021 reprezentacja Brazylii zmierzyła się z Chile. Spotkanie ostatecznie wygrali „Canarinhos” 1-0 i zameldowali się w półfinale, gdzie o awans powalczą z Peru. Na początku drugiej połowy doszło do wręcz drastycznej sceny, gdy Gabriel Jesus kopnął swojego rywala w okolice klatki piersiowej. Argentyński sędzia Patricio Loustau natychmiastowo wykluczył z dalszej gry Brazylijczyka.

Wspomniana sytuacja miała miejsce w 48. minucie mecz, a kilka chwil wcześniej bramkę na  1-0 zdobył Lucas Paqueta. Z własnego pola karnego długą piłkę na skrzydło zagrał Caludio Bravo. Futbolówkę zagłówkował Eugenio Mena i w tym momencie z tzw. „partyzanta” wpadł w niego Gabriel Jesus. Brazylijczyk zachował się jak Bruce Lee w niejednym filmie. Naprawdę nie da wytłumaczyć się postawy napastnika „Canarinhos”. Nie dość, że był w wyskoku to jeszcze prostą nogą wpadł w rywala.

Sędzia Patricio Loustau natychmiastowo pokazał czerwoną kartkę i wezwał pomoc do poszkodowanego. Na całe szczęście do uderzenia w głowę zabrakło kilku centymetrów i Eugenio Mena wyszedł cało z tego starcia.