Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Covidowy Arsenal

2021-08-20

Od kilku miesięcy mamy swoisty oddech od pandemii. W miarę normalne wakacje, rozgrywki ligowe i mecze reprezentacji, ale to tylko ładna zasłona. Od kuchni nadal nie wygląda to tak jak powinno, a przykładem jest londyński Arsenal. 

Mikel Arteta poinformował w ostatnich dniach media, że ​​niektóre gwiazdy Arsenalu odmawiają przyjęcia szczepień przeciwko koronawirusowi. Są zawodnicy, którzy przyjęli 2 dawki, inni jedną, ale ostatecznie sytuacja jest bardzo różna. Do bliższych kontaktów z mediami szkoleniowca zachęciła pierwsza kolejka ligowa, w której The Gunners przegrali z Brentford 0-2, a jako jedną z przyczyn tego potknięcia wskazywano 4 pozytywne testy bardzo ważnych w składzie Arsenalu piłkarzy: Aubameyang, Willian, Lacazette i Runarsson. Mimo wszystko, ku zaskoczeniu i złości szkoleniowca spotkanie zostało rozegrane. 

Trwa dyskusja, czy piłkarzom powinno nakazać się zaszczepić? Z jednej strony to ich osobista decyzja. Z drugiej chroniąc siebie, chroni się też innych. Jak wiadomo testy czasami zawodzą i drugi test Aubameyanga okazał się już negatywny i będzie dostępny do gry w następnym spotkaniu. Idzie jesień, pogoda staje się bardziej zdradliwa, lada moment dzieci wrócą do szkół, więc jak co roku będzie szczyt wszelkich zachorowań. Czy czeka nas kolejny, jesienno-zimowy paraliż sportu? 

BARTOSZ LISOWSKI