Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Finansowa wiosna w Liverpool FC

2021-04-02

Właściciele Liverpoolu, FSG, potwierdzają inwestycję w wysokości 543 mln funtów od Redbird Capital i witają ponownie ikonę NBA, LeBrona Jamesa, w grupie właścicieli.

36-letnia supergwiazda koszykówki od 2011 roku posiada 2% udziałów drużyny The Reds. Teraz James podwyższył swoje udziały w Liverpoolu po tym, jak został partnerem w  amerykańskiej grupie właścicielskiej Fenway. Ta sama firma jest również właścicielem legendarnej drużyny baseballowej Boston Red Sox. Grupa zatwierdziła nową inwestycję o wartości 543 milionów funtów od Redbird Capital, który stał się trzecim co do wielkości udziałowcem Fenway Sports Group. W drużynie mistrza Premier League mają teraz nadzieję, że umowa pomoże zapewnić pewną stabilność finansową po stratach szacowanych przychodów w wysokości 120 milionów funtów od czasu wybuchu pandemii. Dodatkowe finanse pozwolą zabezpieczyć przebudowę trybuny przy Anfield Road, która jest obecnie w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę, w celu zwiększenia pojemności do 61 000 miejsc. Swoje powody do radości ma też Jurgen Klopp, gdyż zastrzyk gotówki da mu większe pole manewru przy transferach. Jednym z nich może być Ibrahima Konate z RB Leipzig wyceniany na 34 miliony funtów.

Grupa FSG nadzorowała już remonty na Anfield i zbudowała nowe centrum treningowe, a także w czasie ich działania LFC wzniosło się na wyższy poziom pod kierownictwem Jurgena Kloppa.

Czy wsparcie finansowe pozwoli wrócić drużynie Jurgena Kloppa na szczyt? Dowiemy się już niedługo. 

BARTOSZ LISOWSKI