Subskrybuj
Reprezentacja

Hajto, Kołtoń: Drągowski i tak dużo obronił!

2022-06-09

Prawda Kadry LOTOS czyli nowy cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy LOTOS, który pojawia się na YouTube ale i na Twitchu. Tym razem na YouTube Roman Kołtoń analizował występ piłkarzy kadry Czesława Michniewicza w meczu grupowym Ligi Narodów UEFA, przegranym przez reprezentację Polski 1-6 z zespołem Belgii. 

Podczas oceniania głos przede wszystkim należał do gościa programu - Tomasza Hajto. Ekspert Polsatu Sport, były reprezentant Polski jako przyczynę porażki definiuje przygotowanie kadrowiczów: "Belgia jest za mocnym zespołem, żebyśmy poszli z nimi na wymianę ciosów. Jeśli tak się stanie to przegramy 1-6. Będę powtarzał jedną rzecz: w reprezentacji muszą grać najlepsi. Co innego to poziom na grę od pierwszej minuty, a co innego na wejście z ławki. To są dwie diametralnie inne rzeczy. Żeby wejść do reprezentacji, oprócz dyspozycji trzeba mieć jeszcze mocną głowę. Po drugie: musimy nauczyć się biegać. Musimy nauczyć się całe spotkanie biegać. Nawet Robert Lewandowski po meczu powiedział: "dopóki mieliśmy siłę...". To ja się pytam: Dlaczego nie mieliśmy siły? Mówimy o profesjonalizmie, o trzymaniu diety, chodzimy na siłownię, pracujemy z  psychologiem... wszystko się zmieniło, ale na co nam to wszystko jak nie mamy siły biegać??" 

Hajto podkreśla również: "Był Brzęczek - na koniec nie było atmosfery, był Sousa - na koniec nie było atmosfery, teraz jest Michniewicz, jest atmosfera, a jest największa porażka wśród wszystkich trzech trenerów. W piłce jest tak, że atmosfera się buduje wynikami. Włodek Lubański powiedział dzisiaj, że te dwa mecze (z Belgią i Holandią) pokażą, czy jedziemy do Kataru na wczasy, czy jedziemy coś tam zdobyć..." 

Zapraszamy do nadrobienia materiału, w którym znajdziecie dużo ciekawych konkluzji i wniosków, które dają do myślenia:

Hajto, Kołtoń: Drągowski i tak dużo obronił!

Paweł Stańko