Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Hitowe wzmocnienie Arsenalu - Willian!

2020-08-14

źródło zdjęcia - arsenal.com

Zapowiadany od dłuższego czasu transfer stał się faktem! Drużyna Kanonierów dokonała wielkiego wzmocnienia podpisując kontrakt z Willianem. 

Willian to zawodnik, który w swojej karierze grał w takich klubach jak Corinthians, Mauaense, Szachtarze Donieck, Anży Machaczkała, a ostatnie lata spędził w londyńskiej Chelsea. 

Przejście do lokalnego rywala wzbudza tradycyjnie wiele kontrowersji, ale zawodnik w bardzo pięknym stylu, pisząc otwarty list, pożegnał się już jakiś czas temu z fanami The Blues. 

Brazylijski piłkarz podpisał z Arsenalem 3 letnią umowę i będzie w jej ramach zarabiał około 220 tysięcy funtów tygodniowo.

Sam zawodnik mówi o transferze:
"Jestem podekscytowany, że mogę zacząć. Nie mogę się doczekać, kiedy wyjdę na boisko i zrobię co w mojej mocy, aby pomóc moim kolegom z drużyny i pomóc temu klubowi ponownie zabłysnąć. Tego właśnie chcę"

Warto dodać, że zawodnik jest wyceniany na blisko 23 miliony funtów, a do zmiany barw klubowych doszło po zakończeniu kontraktu bez odstępnego dla Chelsea, więc władze drużyny ze stadionu The Emirates mogą mówić o dużym sukcesie.

Bartosz Lisowski