Subskrybuj
Europejskie Puchary

"La Gazzetta dello Sport" ujawnia plan dla Europy!

2020-05-14

Największy włoski dziennik sportowy ujawnił plan na dokończenie europejskich pucharów. "La Gazzetta dello Sport" uważa, że UEFA będzie chciała dokończyć sezon Ligi Mistrzów i Ligi Europy między 6, a 29 sierpnia.

..................................

Liga Mistrzów:

O tym, że Liga Mistrzów miałaby wrócić do gry 7 sierpnia mówiło się już od momentu, kiedy prezydent Lyonu Jean-Michel Aulas ujawnił termin rewanżowego meczu "Olimpijczyków" z Juventusem. Także siódmego sierpnia rozegrany ma zostać rewanżowy mecz pomiędzy Manchesterem City, a Realem Madryt. W praktyce oznacza to, że Liga Mistrzów wróciłaby do gry...w piątek - więc dzień nietypowy dla rozgrywania europejskich pucharów. 

Dzień później zakończyłaby się faza 1/8 finału, bowiem do rozegrania pozostały jeszcze spotkania rewanżowe w Monachium i Barcelonie.

Czy kluby czekałyby długo na spotkania ćwierćfinałowe? Nic podobnego. UEFA planuje rozegrać dwumecze (!) ćwierćfinałów odpowiednio 11-12 i 14-15 sierpnia.

Na odpoczynek przed półfinałami także nie byłoby zbyt dużo czasu. Kluby pierwsze mecze 1/2 finału rozegrają 18 i 19 sierpnia, zaś rewanże - podobnie jak w przypadku ćwierćfinałów odbędą się trzy dni później.

Zwieńczeniem sezonu będzie rozegrany 29 sierpnia finał Ligi Mistrzów w Stambule. 

 

Terminarz Ligi Mistrzów:

07.08. (piątek): Juventus : Lyon, Manchester City : Real Madryt

08.08. (sobota): Bayern : Chelsea, FC Barcelona : Napoli

11-12.08. (wtorek,środa) : pierwsze mecze ćwierćfinałowe

14-15.08 (piątek, sobota): rewanżowe mecze ćwierćfinałowe

18-19.08 (wtorek, środa): pierwsze mecze półfinałowe

21-22.08 (piątek,sobota) : rewanżowe mecze półfinałowe

29.08 (sobota): finał Ligi Mistrzów

 

Liga Europy:

Zwieńczeniem Ligi Europy będzie finał w Gdańsku, jednak zanim do niego dojdzie, czeka nas sporo emocji związanych z drugimi rozgrywkami UEFA. Do rozegrania zostały bowiem mecze Romy z Sevillą i Interu z Getafe. UEFA jednak uważa, że te spotkania zostaną rozegrane w systemie jednego meczu. W przypadku remisu sędzia zarządzi dogrywkę lub rzuty karne. Jeśli miałoby być inaczej, to spotkania rozegrane zostaną 3 i 6 sierpnia. Następnie system jest już klarowny, tak jak w Lidze Mistrzów.

 

Terminarz Ligi Europy:

06.08. (czwartek): Inter : Getafe, Roma : Sevilla*

10.08 (poniedziałek) : pierwsze mecze ćwierćfinałowe

13.08. (czwartek) : rewanżowe mecze ćwierćfinałowe

17.08. (poniedziałek): pierwsze mecze półfinałowe

20.08. (czwartek): rewanżowe mecze półfinałowe

26.08. (środa) lub 27.08. (czwartek): finał Ligi Europy

 

* jeśli UEFA zdecyduje, że te spotkania rozegrane zostaną w formie dwumecze, to pierwsze mecze odbędą się w poniedziałek 3 sierpnia.

Filip Macuda