Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Lato z kibicami na Wyspach Brytyjskich!

2021-02-22

Dzisiaj rząd Borisa Johnsona ogłosił plan wyjścia z lockdownu. Znalazło się w nim też miejsce na kibiców, którzy spragnieni czekają sportu na żywo. 

Plan wyjścia z obostrzeń został podzielony na kilkutygodniowe cykle zaczynając od 8 marca, kiedy to rozpocznie się poluzowywanie codziennego życia mieszkańców Wysp Brytyjskich. 

Czas, na który bardzo czekają kibice futbolu nadejdzie 17 maja.

Wtedy to nastanie etap, w którym umożliwione zostanie organizowanie imprez sportowych do 10 tysięcy osób lub 25% pojemności obiektu.

Premier powiedział:

„Kołowrotki na naszych stadionach sportowych będą się ponownie obracać, pod pewnymi zastrzeżeniami, w granicach rozsądku, w zależności od wielkości obiektu.”

Otwiera to perspektywę, że kibice będą mogli zasiąść w siedmiu meczach Euro 2020, które mają być rozegrane na Wembley i Wimbledonie.

Wśród społeczności jest nadzieja, że te liczby mogą szybko wzrosnąć, nawet z perspektywą 90-tysięcznej obecności na finał Euro 2020 12 lipca.

Boris Johnson dodał, że większe wydarzenia będą pilotowane „przy użyciu ulepszonych testów, z ambicją dalszego złagodzenia ograniczeń”.
BARTOSZ LISOWSKI