Subskrybuj
Reprezentacja

Legia traci, Atlanta zyskuje... Slisz drogą Frankowskiego i Buksy?

2024-01-14

prawdakadryORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman komentuje transfer Bartosza Slisza z Legii Warszawa do Atlanty United. 24-letni pomocnik w ostatnim półroczu był niezwykle ważny dla zdobywcy Pucharu Polski - na polskich boiskach, ale też europejskich. Ba, stał się podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski - zagrał we wszystkich czterech spotkaniach już za Michała Probierza. Slisz miał kontrakt z Legią Warszawa tylko do końca 2024 roku. Chciał - już od jakiegoś czasu - spróbować swoich sił za granicą. 3,5 miliona dolarów to najlepsza oferta, jaka wpłynęła do Legii. Dużo mniej proponowały kluby z Turcji, czy z Włoch.

Slisz będzie w 2024 roku jednym z siedmiu Polaków w MLS - m.in. obok reprezentanta Polski, Karola Świderskiego (Charlotte), czy byłego pomocnika naszej drużyny narodowej, Mateusza Klicha (DC United). Przykłady Przemysława Frankowskiego, czy Adama Buksy pokazują, że można wrócić do europejskiego futbolu. Frankowski spędził w USA 2,5 roku i grał - jako gracz Chicago Fire - zarówno w reprezentacji za Jerzego Brzęczka, jak i uczestniczył w EURO 2021 za Paulo Sousy. Buksa też spędził 2,5 roku w USA - w New England i właśnie jako gracz MLS zadebiutował - za Sousy - z Orłem na piersi. Pytanie, czy dla Slisza to aż, czy tylko USA?

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Roman Kołtoń