Subskrybuj
Europejskie Puchary

Linfeld FC rywalem Legii! Drita ukarana walkowerem!

2020-08-12

Linfeld FC będzie rywalem Legii Warszawa w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W środowy wieczór UEFA poinformowała o walkowerze dla zespołu z Irlandii Północnej. Powodem decyzji było zbyt późne wykrycie koronawirusa w zespole Dritę Gnjilane z Kosowa, które uniemożliwiło rozegranie meczu w terminie.

Piłkarze obu zespołów od kilku dni byli w Nyonie, gdzie rozgrywano mecze eliminacji LM dla drużyn z czterech najsłabszych lig rankingu UEFA. Jeszcze w sobotę gdy rozgrywane były mecze rundy przedwstępnej, piłkarze z Kosowa byli zdrowi. W poniedziałek okazało się, że dwaj piłkarze Drity są zakażeni, więc w trybie natychmiastowym drużyna została skierowana na kwarantannę, która uniemożliwia w wyznaczonym terminie rozegranie meczu. UEFA kierując się przygotowanym kilka tygodni temu protokołem, zadecydowała o walkowerze dla Linfeld FC. 

Linfeld FC jest najbardziej utytułowanym klubem w Irlandii Północnej - aż 54 razy zdobył mistrzostwo, 43 razy zdobył Puchar Irlandii Północnej i 10 razy Puchar Ligi. Dodatkowo 4 razy zdobywał Superpuchar. NIFL Premiership w marcu przerwała rozgrywki, zaś jako jedna z nielicznych lig nie zdecydowała się na wznowienie rozgrywek. Udało się wówczas rozegrać 31 z zaplanowanych 38 kolejek. W momencie przerwania sezonu rywale Legii mieli 69 punktów. O końcowej klasyfikacji decyzją tamtejszego związku zdecydowała najwyższa średnia punktów, a Linfeld FC z 2.23 miał najlepszą. Trenerem klubu z Irlandii Północnej jest David Healy - były piłkarz Manchesteru United, Leeds czy Fulham, zaś w reprezentacji Irlandii Północnej rozegrał 95 meczów, w której strzelił 46 bramek.

Mecz Legii z Linfeld FC zostanie rozegrany w Warszawie 18 sierpnia o 19.00. Zgodnie z przyjętymi zasadami przez UEFA spotkania z trybun nie obejrzy publiczność. 

Bogdan Cisak