Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Liverpool FC broni się Polakami!

2020-07-06

Mówi się, że "polska" szkoła bramkarzy jest jedną z najlepszych na świecie. Podobne zdanie na ten temat mają włodarze Liverpool FC, którzy sprowadzili do drużyny urodzonego w 2003 roku Fabiana Mrozka.

Mrozek trafił do drużyny z miasta Beatlesów z FC Wrocław Academy. Zawodnik był testowany już rok temu, ale według zawartego porozumienia trafił do drużyny dopiero w wieku 16 lat. Jak czytamy na Facebooku FC Wrocław Academy:

"Trener- koordynator bramkarzy FC Wrocław- Miłosz Gładoch, mówił - Zainteresowanie Fabianem było w całej Europie, trenerzy określili go jako numer 1 w roczniku 2003 w Europie! Prowadziliśmy rozmowy z Interem Mediolan, Juventusem Turyn, Bayernem Monachium, TSG Hoffenheim, Bayer 04 Leverkusen, Benficą Lizbona czy Tottenhamem!"


Ostatecznie jednak związał się z drużyną, która trenuje w ośrodku Melwood.

Można powiedzieć, że The Reds w polskich bramkarzy zaopatrza się hurtowo. Fabian jest bowiem 4 Polakiem na tej pozycji w LFC.

Dołączył do Kamila Grabary, który gra w drużynie z przerwami na wypożyczenia (do Aarhus GF, oraz Huddersfield) od 2016 roku, gdzie trafił z Ruchu Chorzów, Jakuba Ojrzyńskiego z Legii Warszawa, również zawodnik z rocznika 2003, grającego w Liverpoolu od roku, oraz młodego zawodnika akademii, urodzonego w 2007 Olivera Karolaka pochodzącego z walijskiego Wrexham. 

Przed pandemią koronawirusa mieliśmy okazję rozmawiać z Waynem Woodsem, Nickiem Marshallem, czy Terry Johnem z Akademii Liverpool FC, którzy w bardzo ciepłych słowach wypowiadali się o współpracy z polskimi zawodnikami. Podkreślali, że są pracowici, sumienni, odważni, krótko mówiąc praca z nimi to przyjemność, a każdy z nich ma "papiery" na dużą karierę.

Panowie mają okazję trenować z jednymi z najlepszych zawodników na świecie, a na ten moment najlepszymi w Europie, pracować pod okiem świetnych trenerów, a to może dawać wiele korzyści dla polskich reprezentacji.

Mamy nadzieję, że już niedługo, nasi bramkarze na stałe zagoszczą w składzie pierwszej drużyny i będą kontynuować wspaniałą kartę historii The Reds napisaną przez Jerzego Dudka.

Warto dodać, że polskich bramkarzy na wyspach znajdziemy też w Arsenalu, Leicester City, Newcastle United, Manchester United, czy Fulham, oraz kilku innych większych i wielu w mniejszych klubach i akademiach. 

BARTOSZ LISOWSKI