Subskrybuj
Reprezentacja

Magiera: "Przykład Vukovica, Urbana i mój powoduje, że warto się zastanowić nad decyzjami..."

2023-04-24

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupą ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń rozmawia z Jackiem Magierą, który właśnie wrócił do Śląska Wrocław. 46-letni szkoleniowiec ma ogromne doświadczenie. Jako pierwszy trener prowadził Legię i Śląsk aż w 19 meczach europejskich pucharów (8 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek). Jako selekcjoner U-20 i U-19 prowadził Polskę w 20 spotkaniach (7 zwycięstw, 3 remisy, 10 porażek).

Jako asystent trenera ma aż 39 meczów w Europie. Teraz mógł spokojnie poczekać do końca sezonu. Jednak Śląsk poprosił o powrót na ławkę trenerską. Magiera w piątek miał analizować pucharową przygodę Lecha dla Prawdy Futbolu, ale tego dnia poprowadził pierwszy trening wojskowych. W niedzielę Śląsk przegrał z Górnikiem 0:2, ale szkoleniowiec mówi: "Teraz jestem o 60 godzin pracy mądrzejszy, aby postawić właściwą diagnozę". A Śląsk znajduje się w strefie spadkowej i zaczyna się mordercza walka przed degradacją. Czy drużyna jest na to gotowa mentalnie?

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Roman Kołtoń