Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Mistrzostwa Polskich Drużyn w UK - Prawda Futbolu gra z Polakami w UK!

2022-02-28

Sport ma łączyć, integrować, wychowywać i rozwijać zdrowie. Z takiego założenia wychodzi także twórca Mistrzostw Polskich Drużyn w UK Szymon Krysiak, który odpowiedział nam na kilka pytań przed startem rozgrywek. 

Już 5 marca start rozgrywek. Ekscytacja wszystkich rośnie, a kto stoi za organizacją? Wymień i opowiedz nam po kilka słów o każdym z organizatorów i ludzi, którzy z tylnego siedzenia poświęcają czas na tworzenie mistrzostw.

Oj tak, ekscytacja rośnie i już nie możemy doczekać się pierwszego etapu. Za organizacją stoi grupka ludzi jedni są mniej lub bardziej zaangażowani ale każda z tych osób ma bardzo duży wpływ na to co się dzieje lub się wydarzy. Głównym dowodzącym, a zarazem Prezesem tego projektu jest Szymon Krysiak, to on jest szyją, która kręci innymi głowami i to on jest tzw. mózgiem całej operacji. Za jego plecami stoi kilku facetów, którzy poświęcają ogrom swojego czasu by to wszystko miało ręce i nogi.

Do naszego małego zespołu dołączył Bartosz Stodolski, który jest naszym redaktorem opisującym wszystkie wydarzenia związane z Mistrzostwami jak i tworzący różnego rodzaju korespondencji z potencjalnymi partnerami. Kolejną osobą, która nam pomaga jest nasz grafik Patryk Budny, dzięki któremu możemy podziwiać świetnie wykonane plakaty na naszej stronie Facebookowej, dodatkowo są inni, którzy pomagają w wielu innych kwestiach. Ciekawostką jest nasz człowiek od kiełbasek Czech Radek Kotula, który szkolił się w pieczeniu kiełbasek u czeskiej Magdy Gessler, a naszym wsparciem mentalnym oraz chłodnym podejściem wspiera nas Przemek Madej „Mayday”. Zarząd Mistrzostw jest dalej rozbudowywany gdzie szukamy perełek, które chcą z nami tworzyć ten niesamowity projekt.

O projekcie jest coraz głośniej, czy ma to wpływ na rekrutację drużyn? Piłkarze z jakich miast będą uczestniczyć w rozgrywkach?

Ależ oczywiście, że ma to wpływ na rekrutację, od momentu oficjalnego dnia rejestracji w ciągu 48h zgłosiło się do nas ponad 40 drużyn z czego tylko 30 może wziąć udział. Projekt dotarł już chyba do najdalszych zakątków UK? Na pierwszy etap zjadą się zespoły dosłownie z całego kraju, a najdalej będzie miał zespół z Newcastle, po za tym przyjadą zespoły z Southampton, Leicester, Bolton, Crewe, Wallsall, Birmingham, Liverpool, Reading, Londyn, Coventry, Derby, Hull, Leeds i wielu innych miast.

Jakim systemem będą prowadzone rozgrywki? Czym jest słynny w lokalnych kręgach "puchar prezesa" trwający równolegle do mistrzostw?

Być może to zabrzmi trochę śmiesznie ale nasz turniej odbywa się na zasadzie konkursu czterech skoczni. Każdy z etapów jest punktowany, a jest ich aż dziesięć. Drużyna, która na przestrzeni całego roku zdobędzie najwięcej punktów za miejsca w turniejach zostanie Mistrzem Polskich Drużyn w UK. Cały regulamin rozgrywek mogą państwo znaleźć na naszej stronie Facebookowej. W zeszłym roku dostaliśmy dużo głosów, że fajnie było by zorganizować coś odrębnego nie punktowanego taki jednodniowy turniej. Po wielu rozmowach i namysłach podjęliśmy decyzję o stworzeniu Pucharu Prezesa. Sam Puchar nie różni się zbytnio niczym poza etapi w ciągu roku, w tym Pucharze chodzi o integrację, zabawę oraz wspólnie spędzony czas, a przy tym zdobywając puchary za miejsca premiowane oraz ten główny Puchar Prezesa.

Jakie nowości w tym roku?

Nowości w tym roku jest kilka, zaczynając od stoiska z cateringiem gdzie pojawi się jeszcze więcej smakołyków dzięki naszym wspaniałym sponsorom do nagród tych zespołowych jak i indywidualnych, więc jest tak na prawdę o co walczyć. Nagrody w tym roku są naprawdę interesujące. Warto wspomnieć tu o nagrodach do 10.000 zł które sponsoruje ZINA Katowice, dodatkowo Octagon UK będzie wręczać trzy vouchery po 50 funtów do wykorzystania w ich sieci dla trzech najlepszych zawodników etapu.

Gdzie i kiedy się widzimy na pierwszym etapie? Jakie przesłanie dla uczestników?

Już 5 Marca widzimy się na pierwszym etapie w środkowej Anglii w mieście Daventry. To tam właśnie będzie nasza stała baza w roku 2022 gdzie odbędą się wszystkie etapy Mistrzostw. Naszym przesłaniem jest integracja, zabawa poprzez sport, możliwość ponownego spotkania się ze wspaniałymi ludźmi z każdego zakątka Anglii jak i tych naszych bliższych znajomych ze wspólnych miast z Polski. Ta jedna Sobota w miesiącu jest dla wszystkich naszych rodaków, którzy chcą spędzić fantastyczny czas z własnymi rodzinami oraz znajomymi.

Prawda Futbolu objęła patronat medialny nad Mistrzostwami, więc możecie u nas śledzić wyniki po każdym etapie.


BARTOSZ LISOWSKI