Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Mistrzostwa Polskich Drużyn w UK - przed nami 4 kolejka rozgrywek!

2022-03-14

Sezon Mistrzostw Polskich Drużyn w UK w trwa w pełni. Za nami 3 kolejki, a już 14 Maja 4 seria rozgrywek. Mały raport Prawdy Futbolu, która gości na każdym etapie rozgrywek. 

Od pierwszego spotkania rozgrywki przebiegają profesjonalnie i w zorganizowany sposób. 30 drużyn w każdej kolejce zostaje podzielone na 4 boiska, gdzie czekają już sędziowie. Start rozgrywek jest o 10, a kończą się wczesnym wieczorem. Mimo, że to mistrzostwa amatorskich piłkarzy to poziom i prestiż rozgrywek rośnie dosłownie z każdą kolejką. Każda z uczestniczących drużyn ciężko trenuje, rozwija się, a także wygląda coraz to lepiej, gdyż do akcji często wkraczają nowe stroje, oraz dresy. Z pełną odpowiedzialnością organizację można ocenić bardzo wysoko. 

Sport sportem, ale do Daventry na cały dzień przyjeżdżają całe rodziny. Organizatorzy pomyśleli też o nich i w czasie trwania turnieju dla pozostałych czeka pyszne jedzenie, grill, czy napoje. Swoje stoiska mają także partnerzy rozgrywek. Wszystko uwieczniane jest na zdjęciach i video, aby w każdej chwili wspomnieniami można było wrócić do wcześniejszych kolejek. 

Jeśli chodzi o aspekt sportowy to w każdym meczu mamy wiele walki, nikt nie odstawia nogi, a sędziowie często sięgają po kartoniki. Pada wiele pięknych goli, ale bramkarze też z każdym miesiącem popisują się wieloma paradami niczym zawodowi sportowcy. Za nami 3 kolejki, po których liderem rozgrywek z 24. punktami jest Polonia Pendle. Tuż za nimi z 21 punktami plasuje się Karma Leicester. Każda kolejka jest podsumowywana wręczeniem pucharów, medali i nagród. Równocześnie z mistrzostwami jest rozgrywany Puchar Prezesa, dla drużyn, które nie wygrały swoich grup co także jest super pomysłem na większy czas gry. Brawa dla organizatorów i pomysłodawców rozgrywek. Dajecie super przykład, że Polak potrafi, a do tego aktywizuje i rozwija Polonię w UK. Do zobaczenia na kolejnych etapach rozgrywek. 


FOTO: Vistula Photography 

BARTOSZ LISOWSKI