Subskrybuj
Reprezentacja

O golach, jakże ważnych golach!, wyborach, MLS...

2023-04-10

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń rozmawia z Karolem Świderskim, który w dwa lata strzelił 9 bramek dla drużyny narodowej (w 21 meczach). O golach, które dużo ważą, jak ten z jesieni 2021 z Albanią w Tiranie, czy tych z 2022 - w obu meczach z Walią w Lidze Narodów.

Czy o golu już w 2023 - na wagę zwycięstwa z Albanią w eliminacjach EURO 2024. O wyborach - o PAOK Saloniki, gdzie spędził trzy lata i o Charlotte, dokąd trafił w styczniu 2022 roku. Karol opowiada między innymi o tym, jak zaczynała się jego przygoda z piłką: "Z kolegami w Rawiczu spotykaliśmy się we czterech i malutką piłką Champions League kopaliśmy o mur więzienny (...). Potrafiliśmy spędzać całe wakacje na tej ulicy i łupaliśmy o ten mur więzienny." Rozmowa toczyła się też w kontekście pracy Karola w reprezentacji i konkurencji w ataku. Na stwierdzenie Romana "Polska napastnikami stoi" Karol odpowiada: "Jest dobrze i będzie pewnie ciężko o te powołania dla wszystkich. Każdy musi dawać maksa, każdy musi dawać sygnał w każdym kolejnym meczu, żeby to powołanie dostać. Będzie ciężko obsadzić wszystkich żeby powołać, bo jest 5-6 solidnych napastników, nie licząć "Lewego", więc selekcjoner na pewno będzie miał ból głowy kogo powołać (...)."  

Rozmowa z Karolem potrwała niemal godzinę, a w trakcie jej trwania udało się poruszyć wiele tematów. Przede wszystkim kadry, ale też o tym jakiej piłkarz Charliotte FC chciałby dla siebie przyszłości i gdzie widziałby się po sezonie lub dwóch w klubie z MLS. 

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą ORLEN:

Roman Kołtoń