Subskrybuj
Reprezentacja

Oni grają dla Polski... poza boiskiem!

2020-03-17

 

Niestety w dzisiejszych czasach, zwłaszcza wśród młodych ludzi, większy autorytet ma piłkarz czy celebryta, aniżeli lekarz. Dlatego tak ważny jest przekaz płynący od reprezentantów Polski do swoich fanów. 

Wirusolodzy, doktorzy oraz władza namawia obywateli do pozostania w domu. Największe problemy z respektowaniem tego obowiązku mają naturalnie ludzie młodzi, którzy w obliczu zawieszenia zajęć edukacyjnych mają dużo wolnego czasu. Komunikaty i prośby ze strony piłkarzy potęgują sygnał, który przekazują nam rządzący, do których duża część społeczeństwa ma ograniczone zaufanie.

Zawodnicy reprezentacji Polski mają w mediach społecznościowych ogromne zasięgi, dzięki którym mogą trafić do prawie każdego człowieka, gdyż takie portale jak Twitter, Instagram czy Facebook zdecydowanie skróciły dystans na linii piłkarz-kibic. Apele gwiazd światowego formatu dodają powagi sytuacji i mogą sprawić, że Polska będzie bezpieczniejsza.

Marcowe zgrupowanie zostało odwołane, letnie Euro przeniesione na przyszły rok, ale mimo to reprezentanci "zagrali dla Polski" w sieci, poza boiskiem namawiając do pozostania w domu i poświęceniu czas rodzinie. #zostanwdomu

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski jako jeden z pierwszych wygłosił apel do rodaków.

 

Często możemy też oglądać jego treningi i zabawy z córką, które chętnie relacjonuje na Instagramie.

 

Grzegorz Krychowiak jest jednym z najaktywniejszych polskich piłkarzy na Instagramie. Nie może więc dziwić jego komunikat skierowany do kibiców w tej wyjątkowej sytuacji.

 

Zdjęcia z meczów reprezentacji z komunikatem skierowanym do fanów wygłosiła większość kadrowiczów. Między innymi Grzegorz Krychowiak i Tomasz Kędziora.

 

Piłkarze "wolny czas" poświęcają na przeróżne wyzwania, tzw. "challenge", które umilają chwile w domu. Mogliśmy podziwiać kuchenne umiejętności Arkadiusza Milika, który nie zapomniał również o stosownym apelu.

 

"Bez zdrowia nie będziemy mieć satysfakcji z oglądania i przeżywania sportowych rozgrywek" to słowa Piotra Zielińskiego skierowane do fanów reprezentacji. 

 

W podobne tony uderza Kamil Glik - "Piłka nożna w naszym życiu jest bardzo ważna, ale dziś schodzi na dalszy plan."

 

"Futbol jest niczym bez zdrowia" napisał na swoim Instagramie Rafał Gikiewicz bramkarz Unionu Berlin, dla którego obecny sezon jest wyjątkowy. Giki jest ulubieńcem kibiców ze stolicy Niemiec, więc nie dziwota, że to do nich kierował swoje prośby. 

FILIP MODRZEJEWSKI