Europejskie Puchary

Polacy grali w europejskich pucharach. Jak im poszło?

2020-11-26

Kolejne mecze rozegrali reprezentanci Polski w swoich klubach w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Jak im poszło?

Wtorek:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - jego Dynamo Kijów uległo na własnym stadionie FC Barcelonie aż 0:4. Bramki dla Blaugrany strzelali: Dest, Braithwaite (dwie) oraz Griezmann w doliczonym czasie gry. Były piłkarz Lecha Poznań rozegrał całe spotkanie. Od dłuższego czasu to pewny zawodnik pierwszej „11". Kędziora nie wyróżnił się niczym szczególnym, zresztą jak cała drużyna z Kijowa. Dynamo będzie się bić o trzecie miejsce i awans do Ligi Europy z węgierskim Ferencvarosem, który w tabeli Ligi Mistrzów również zgromadził tylko jedno „oczko".

Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) - Juventus Turyn podejmował na Allianz Stadium węgierski Ferencvaros i przed meczem można byłoby rzec, że faworyt jest murowany. Po wyniku jednakże można stwierdzić, że mecz był wyrównany. Po statystykach meczowych górował zespół Pirlo. Sam Wojciech Szczęsny zagrał 90 minut. Przy bramce Uzuniego był bez szans, dużo w tej bramce było przypadku lecz wynik poszedł w świat. W tabeli grupy G prowadzi Barcelona z 12 punktami, Juventusem 9 punktami. W następnej kolejce Juve gra u siebie z Dynamem Kijów, a Ferencvaros podejmuje Barcelonę.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - Borussia Dortmund podejmowała u siebie Club Brugge. Wygrała spokojnie 3:0. Wieczór znów skradł Haaland, który zdobył dwie bramki i w klasyfikacji strzelców prowadzi z 6 trafieniami. Łukasz Piszczek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że Polak ostatni mecz zagrał z Herthą BSC i tam spędził na boisku 15 minut. Czy to jest oznaka słabszej dyspozycji? W tabeli grupy F Dortmund prowadzi przed Lazio, Brugią oraz Zenitem. W kolejnej serii spotkań BVB zagra u siebie Lazio natomiast Club Brugge podejmie Zenit Sankt Petersburg.

Środa:

Grzegorz Krychowiak/Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) - gdyby można było wybierać MVP tej kolejki Ligi Mistrzów patrząc z polskiego punktu widzenia to byłby to Grzegorz Krychowiak. Bardzo dobra postawa obu reprezentantów Polski doprowadziła do remisu Lokomotiwu Moskwa w Madrycie z miejscowym Atletico. Ekipa Diego Simeone co prawda strzeliła bramkę autorstwa Koke, ale reprezentant Hiszpanii był na spalonym. To Atletico przeważało, ale piłkarze ze stolicy Rosji wywieźli cenny punkt. Jest to punkt o tyle ważny, że daje możliwość walki o drugie miejsce. Pierwsze zajmuje Bayern Monachium. A 5 kolejka zapowiada się niesamowicie: Atletico gra z Bayernem, a Lokomotiv gra z Salzburgiem. Sam Grzegorz powiedział po meczu „Możemy mierzyć się z największymi”

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) - można rzec „normalny dzień w pracy”. Bayern wygrywa z Salzburgiem 3:1. Kapitan reperezentacji Polski zdobył bramkę w 43. minucie spotkania, była to jego trzecia bramka w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Bramka o tyle ważna, że w klasyfikacji wszechczasów doskakuje do Raula i z 71 trafieniami jest na podium klasyfikacji strzelców za Cristiano Ronaldo oraz Leo Messim. Dogonić tą wielką dwójkę będzie strasznie ciężko. Do popularnego CR7 traci 60 bramek.

Bilans Polaków w 4 kolejce Ligi Mistrzów: 3 zwycięstwa,1 remis, 1 przegrana. Bilans bramek 8-6

Czwartek:

Damian Szymański (AEK Ateny) - zbyt wiele o Damianie napisać nie można. Kontuzja ścięgna Achillesa wykluczyła Damiana z tego meczu. AEK u siebie przegrał w. 4 kolejce z Zorią Ługańsk aż 0:3. AEK zajmuje trzecie miejsce w grupie tracąc cztery punkty do portugalskiej Bragi, która zremisowała z Leicester.

Patryk Klimala (Celtic Glasgow) - były piłkarz Jagiellonii nadal walczy o uznanie w oczach trenera Neila Lennona. Fakty są takie, że Polak na plac zameldował się dopiero w 82. minucie zmieniając strzelca bramki Edouardo. Wynik przy wejściu Polaka był już praktycznie ustalony. Ostatecznie ekipa ze Szkocji uległa Sparcie Praga aż 1:4. Celtic zajmuje ostatnie miejsce w grupie H. Prowadzi Lille przed AC Milanem i Spartą Praga. Słabe szanse by Celtic wyszedł z tej grupy.

Piotr Zieliński (Napoli) - pomocnik reprezentacji Polski zaczął mecz w podstawowym składzie w meczu z Rijeką. Popularny "Zielu" asystował przy bramce na 1:0 Matteo Politano. Zmieniony w 64. minucie przez Lorenzo Insigne. Napoli wygrało 2:0 i zajmuje w swojej grupie pierwsze miejsce z 9 punktami. Ale nie jest jeszcze pewne awansu do kolejnej fazy.

Karol Świderski (PAOK Saloniki) - Karol zaczął mecz na ławce rezerwowych. PAOK swój mecz rozgrywał na wyjeździe z PSV. Polak wszedł w 69. minucie zmieniając Antonio Colaka. PAOK przegrał ostatecznie 2:3 i zajmuje trzecie miejsce w grupie I, i o awans będzie walczył właśnie z PSV.

Filip Bednarek, Tymoteusz Puchacz, Michał Skóraś, Jakub Moder , Alan Czerwiński, Filip Marchwiński (Lech Poznań)

Puchacz asystował, Bednarek kilka sytuacji wybronił ale ostatecznie to nie pomogło. Lech przegrał mecz 1:2 i praktycznie awans do fazy pucharowej Ligi Europy zostaje w sferze marzeń Poznaniaków. Kolejorzowi pozostaje jedynie skupić się na Ekstraklasie, gdzie w ostatnim czasie nie idzie im tak jakby sobie życzyli.