Subskrybuj
Europejskie Puchary

PSG - Najdroższa droga do finału Ligi Mistrzów.

2020-08-19

Finał Ligi Mistrzów, jest to coś o czym marzy każdy, od kopiących na podwórku dzieci, do słynnych piłkarzy i trenerów, jest to "Święty Graal", za który wielu zaprzedało by swoją duszę i nie tylko. Ile kosztowała droga do finału PSG?

Francuscy giganci od lat podkreślali, że zrobią wszystko, aby dostać się do finału Ligi Mistrzów i zdobyć puchar, niestety bez efektów. 

W 2011 roku władzę w klubie przejęli ludzie z Kataru, którzy od początku otworzyli swoje wydające się nie mieć dna portfele, idąc po trupach do celu. Od czasu wkroczenia do PSG nowi zarządcy klubu dokonali 43 transferów, czy to dużo? Na pewno to nie rekord, ale rekordowe są kwoty.Dla właścicieli klubu z Paryża z Nasserem Ghanim Al-Khelaifim na czele, sukces jest warty każdej kwoty. Łączna wartość transferów to sporo ponad 1 miliard euro!!! Do tego należy dodać zarobki piłkarzy, premie, oraz okolicznościowe dodatki. Przyznacie, że kwota robi wrażenie i zapisuje się w historii nowoczesnego futbolu.

Dodatkowo Neymar, Mbappe i Di Maria są pierwszej dziesiątce piłkarzy, na których wydano najwięcej w historii. 

Po wygranej 3:0 w półfinale z RB Lipsk, finał stał się faktem. 

Mówi się, że pieniądze zabijają prawdziwą piłkę, ale z drugiej strony zmuszają mniejszych do cięższej pracy i ciągłego rozwoju, aby nie zostać w tyle za bogaczami. 

Czy podopieczni Thomasa Tuchela, zdobędą Puchar Mistrzów? Dowiemy się już 23 sierpnia o godzinie 20:00 w historycznym meczu, w którym zmierzą się z Bayernem Monachium lub Olympique Lyon.

BARTOSZ LISOWSKI