Reprezentacja

Santos: "Nigdy nie widziałem takiego meczu..."

2023-06-23

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupą ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Po meczu w Kiszyniowie nasuwają się słowa niecenzuralne, przykre, a po dłuższym zastanowieniu nad całą sytuacją Polaków... po prostu ręce opadają. Ciężko opisać to w jakiś racjonalny sposób, dlatego słowo blamaż, żenada, upadek, upokorzenie wydają się być tutaj najbardziej parlamentarnymi określeniami, jakich można/wypada użyć, opisując występ reprezentacji Polski w, no właśnie... w drugiej połowie meczu z Mołdawianami. Pierwsza połowa zapowiadała pogrom, w naszym wykonaniu oczywiście. Składne akcje, panowanie nad piłką, ciekawe rozwiązania, celne podania, spokój i opanowanie. Końcowy wynik w pierwszej połowie: 0-2. Wygrywamy pierwszą połowę dwoma bramkami, a mogliśmy i pięcioma... Na drugą połowę wyszliśmy rozluźnieni i jak przyznał w pomeczowym wywiadzie Jan Bednarek: "Głowami byliśmy już na wakacjach, wiedzieliśmy, że mamy przewagę, myśleliśmy, że mecz sam się wygra...". Mołdawianie skrzętnie to wykorzystali i sprawili nam srogie lanie. Dostaliśmy kubeł zimnej wody na głowę, i oby pozwoliło nam się obudzić, bo jesteśmy w BARDZO złej sytuacji po 3 meczach eliminacyjnych.

Roman i Marcin (Polsat Sport) wystawiają noty po meczu Polska - Mołdawia (2:3) w eliminacjach EURO 2024. Noty Polaków (w skali 1-10): Szczęsny 3 – Kędziora 2, Bednarek 2, Kiwior 3 – Frankowski 3 (64 Bereszyński), S. Szymański 3, D. Szymański 2 (83 Linetty – bez noty), Zieliński 1, Zalewski 4 (65 Kamiński 2) – Milik 5 (73 Świderski – bez noty), Lewandowski 2.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen: