Subskrybuj
Reprezentacja

Śmierć futbolu. Piłkarska mafia.

2022-02-25

Czara goryczy się przelała. Na wiele spraw można było przymykać oko, ale nie dziś. Dziś należy oddzielić zło wielką, czerwoną kreską.

Wiele lig piłkarskich na świecie zakazało promowania alkoholu, wyrobów tytoniowych i wielu innych rzeczy z powodów, dobrego wychowania, fair play, czy innych ważnych pobudek. Miliony są pompowane w fair play, wsparcie potrzebujących, wyrównywanie szans.

Okazuje się, że to wszystko ściema, kłamstwo i gra na ludzkich uczuciach. Póki nas nikt nie zrani to mam gdzieś, że innym jest źle. Liczy się tylko kasa.

Rosja to póki co pikuś, w Katarze, przy budowie stadionów zginęło 6.5 tysięcy robotników, ale przecież to daleko, co tam..

To są oficjalne liczby, szacunki mówią o blisko 10 tysiącach ludzi, którzy oddali życie, aby paru cwaniaków przy kasie mogło „pokopać” piłkę. Reszta była wykorzystywana, bita, żyli w warunkach gorszych niż zwierzęta hodowlane.

Ale co ma Katar? Pieniążki.. dużo pieniążków.. więc jest niewinny.

Dlaczego karać sportowców za czyjeś zaniedbania? Bo budowali te stadiony dla Was, dla piłkarzy – dlatego. A Wy ochoczo chcecie grać na trupach.

Dodatkowo szejkowie utrzymują największe kluby i sztucznie dmuchają balona w wartościach piłkarzy i klubów. Piłka przestaje być symbolem równości, lecz symbolem banknotu.

Czy dziwi zachowanie UEFY i FIFY? Nie, w ogóle... oni zmienią swoją decyzje na sankcje dla Rosji.. ale to już za późno. Pierwsza reakcja tylko ma wartość. A pokazali słabość i kolesiostwo. Ciekawe ile powiązanych z oficjelami FIFA i UEFA firm ma kontrakty z oligarchami i szejkami? Nikt… wszyscy są krystaliczni, prawda?

Co jest powodem? Dopiero 100 Ukraińców zginęło, jak zginie 1000 to dokręcimy śrubkę... poważnie? Brak reakcji zachęcił dziś wiele tysięcy dzikich Czeczenów do wsparcia Rosji. Będą gwałcić, mordować i niszczyć.

Potępiamy, mówimy stanowcze „Nie” i co? I jajco! Po śmierci 1 osoby powinien być światowy alarm i usunięcie Rosji z życia publicznego.

Gdy atakowali innych, dostali olimpiadę, finał ligi mistrzów i wiele innych imprez. Dziś mają jakieś śmieszne, malutkie sankcje..

Tłumaczenia, że uderzy to też w „normalnych” Rosjan też nie mają sensu, normalny by potępił prezydenta i walczył wewnątrz przeciw. Dwa, mamy dać taryfe ulgową, bo ktoś niewinnie coś straci? Jest wojna. Ofiary będą.

Skandal i hańba!

Rosja nie powinna otrzymać sankcji na rok, 5 lat, czy 10,  tylko NA ZAWSZE. Póki nie zmieni ustroju, a winni nie zostaną ukarani.

Futbol ma szansę się oczyścić, uzdrowić i zmienić, ale to wymaga poświęcenia, i odważnych decyzji, właśnie tu i teraz.

 

BARTOSZ LISOWSKI