Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Spór w Ajaxie Amsterdam

2020-03-31

Ajax chce anulować kontrakt Abdelhaka Nouri, zawodnika grającego na pozycji pomocnika, którego kariera została tragicznie zakończona atakiem serca w lipcu 2017 roku.

Umowa byłego piłkarza kończy się latem, a władze Ajaxu powiadomiły rodzinę zawodnika, że chcą zakończyć umowę przed automatycznym odnowieniem.

Według „De Telegraaf” umowa Nouriego ma klauzulę przedłużenia o 12 miesięcy, którego klub nie chce się podjąć.

W związku z sytuacją trwają negocjacje prawników i rodziny, aby doprowadzić do ugody.

Pomimo chęci rozwiązania umowy, władze drużyny z Amsterdamu zobowiązali się wypłacać wynagrodzenie, aż do wygaśnięcia kontraktu 1 lipca tego roku.

Wg. nieoficjalnych doniesień włodarze oferowali 4.5 miliona ugody za „nieodpowiednie udzielenie pomocy w czasie ataku serca”, ale rodzina oczekuje dużo większych pieniędzy.

W czerwcu 2018 roku dyrektor generalny Ajaxu, Edwin Van der Sar, mówił:

„Zdajemy sobie sprawę z naszej odpowiedzialności. Przez długi czas byliśmy przekonani, że Abdelhak otrzymał najlepszą możliwą opiekę na boisku, ale niezależni badacze stwierdzili, że brak defibrylatora jest potencjalnym czynnikiem, który miał wpływ na pogorszeniu się stanu Nouriego.”


W ostatnich wywiadach brat byłego gracza roku "Jong Ajax 2016/2017", Abderrahim mówił:

"Jego stan się poprawił, ze szpitala został przeniesiony do domu. Wybudził się ze śpiączki i jest świadomy, że wrócił do rodziny. Mimo tego jest przykuty do łóżka i nadal potrzebuje pomocy i długiej rehabilitacji."

Sytuacja, ze zdrowiem młodego zawodnika jest o tyle ważna, że może spotkać każdego. Dziś jesteś aktywnym sportowcem, jutro inwalidą, który na wiele lat, lub na zawsze może zostać przykuty do łóżka.

Warto więc zadbać przy podpisywaniu kontraktów i umów z klubami o jasne i szczegółowe zabezpieczenia w przypadku tak ciężkich zdarzeń losowych, aby rodzina otrzymała należytą pomoc i opiekę. 

BARTOSZ LISOWSKI