Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

"#StayHome (...) tylko tyle mogę powiedzieć." - Wywiad z Mateuszem Taudulem

2020-03-31

Prawda Futbolu jest blisko polskich piłkarzy na całym świecie. Dziś wywiad z Mateuszem Taudulem, 25 letnim bramkarzem cypryjskiego ASIL Lysi, a wcześniej między innymi MSP Szamotuły, Miedzi Legnica, Evertonu FC, AEK Larnaka, AEZ Zakakiou, czy Omonii Aradippou oraz byłym bramkarzem młodzieżowych Reprezentacji Polski, który przybliżył nam swoją aktualną sytuację. 

Jak wygląda sytuacja futbolu na Cyprze z perspektywy czynnego zawodnika?

13 marca odbyliśmy ostatni trening. Dzień później, w sobotę drużyny oraz związek zdecydowały się zawiesić rozgrywki w związku z zaistniałym zagrożeniem CoVid19 i aż do tej pory wszystko jest zawieszone.

Jakie macie zalecenia od klubu?

Zalecenie jest takie - #StayHome, nikt nic nie wie, tylko tyle mogę powiedzieć.

Czy na Cyprze jest dużo osób zakażonych? 

Na dzień dzisiejszy ponad 200 osób
, co prawda jest to nie dużo, ale Cypr jest mały dlatego zdecydowałem się na przyjazd do Polski. Było to po tym jak zobaczyłem, że ludzie, kiedy pozamykali miejsca pracy itd,  dalej przesiadywali w parkach i robili grille, chciałem też być blisko rodziny w tym czasie.

Jak dbasz o formę? 

Standardowo w domu z tym ekwipunkiem, który posiadam. Po prostu robię to na ile mogę sobie pozwolić w danym momencie.

Czy klub zawiesił Wam pensje? Czy jakieś kluby ogłosiły upadłość?

Na tym etapie są prowadzone rozmowy na ten temat. Ale tak jak powiedziałem wcześniej nie ma żadnych konkretów, więc nie mogę się do tego odnieść.

W drużynie grasz z zawodnikami z wielu krajów. Czy macie kontakt? 

Tak, są to koledzy z Argentyny, Wenezueli, Hiszpanii, Grecji, Australii czy Francji. Cały czas utrzymujemy kontakt poprzez WhatsApp. Ja miałem takie szczęście, że był organizowany "LotDoDomu" z którego skorzystałem, aby wrócić w rodzinne strony. Wielu chłopaków niestety nie miała jak skorzystać z takiej możliwości i że tak powiem "utknęli". Każdy też zaczynał lekko panikować, bo jak wiadomo większość z nas ma rodziny i na pewno nie jest to łatwy czas, szczególnie dla piłkarzy zagranicznych, których rodziny zostały w rodzimych krajach.

Mateusz dziękuje Ci bardzo za rozmowę, czy chciałbyś jeszcze coś przekazać naszym czytelnikom?

Proszę, aby wszyscy na siebie uważali, wzięli pod uwagę zaistniałą sytuację i zapobiegali rozprzestrzenianiu wirusa, a najlepszym sposobem na to jest spędzanie czasu z rodziną w domu. Pozdrawiam

Również pozdrawiamy i podpisujemy się pod życzeniami Mateusza - #zostanwdomu

Rozmawiał:

BARTOSZ LISOWSKI