Subskrybuj
Reprezentacja

Szczęsny 9, Kiwior, Zalewski i Świderski 7, a "Ziela" (też 7) chwali kapitan! "Fantastyczny"

2022-10-10

Prawda Kadry ORLEN czyli nowy cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem ORLEN, który pojawia się na YouTube, ale i na Twitchu. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach, szkoleniu.

Roman Kołtoń, Piotr Czachowski (Eleven Sports), Bożydar Iwanow (Polsat Sport) z notami po Walia - Polska (0:1). To był ważny mecz. Po pierwsze zapewnił utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów - wśród 16. najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Po drugie dał 1. koszyk w losowaniu eliminacji EURO 2024. Po trzecie - wygrana daje trochę oddechu przed Mundialem. Samemu Czesławowi Michniewiczowi, jak i piłkarzom. Trener pokazał, że wyjściowe ustawienie będzie opierać się na trójce obrońców. Że może być dwóch napastników na murawie. Ba, powinno być. Dwóch? Dwóch!!! Noty (w skali 1-10): Szczęsny 9 - Bednarek 6, Glik 5, Kiwior 7 - Bereszyński 6 (90 Gumny), Żurkowski 5 (83 Szymański), Krychowiak 5, Zalewski 7 - Zieliński 7 - Lewandowski 6, Świderski 7 (65 Piątek).

"Świder" plus jeden punkt dostał za trafienie. W ogóle to była tyleż efektowna bramka, co akcja. "Akcja lewych nóg" - jak zaznacza Piotr Czachowski. Lewa noga Kiwiora, lewa noga RL9 i w końcu lewa noga strzelca. W pomeczowym wywiadzie dla Polsatu Sport - przeprowadzonym przez Marcina Lepę - Robert Lewandowski powiedział: "Spotkanie z Holandią określiłbym jako bezradność. Z kolei mecz z Walią był pod kontrolą". Bożydar mówi: "Zgadzam się, ale wyłączam z tego ostatnie minuty". Wówczas gospodarze wzięli nas - mówiąc żargonem piłkarskim - "do kotła". Zagotowało się kilka razy pod naszą bramką. To był 66 mecz w drużynie narodowej Wojciecha Szczęsnego. Najlepszy! W naszym przekonaniu - wystawiających noty na "Prawdzie Futbolu" - zasłużył na ocenę 9! 7 otrzymali Kiwior, Zalewski, Zieliński i Świderski. To był pozytywny mecz Bereszyńskiego, choć w samej końcówce osłabł. Żurkowski miał lepsze i gorsze momenty. Zaczął od tych drugich. Miał kapitalną okazję, po zagraniu piłki przez Zielińskiego, ale nie wykorzystał okazji. "Widać, że nie gra w klubie na co dzień" - przyznał trener Michniewicz.

Z kolei Lewandowski zaznaczył: "Piotr Zieliński zagrał dwa fantastyczne mecze. Bardzo nam pomaga. Jest o krok od tego, żeby było jeszcze bardziej efektownie". I kapitan dodał: "Brakuje nam stwarzania większej liczby sytuacji. Dobrze podchodziliśmy do rywala, przesuwaliśmy, dobry był pressing, ale problem pojawiał się, gdy mieliśmy piłkę. Gdy zbliżaliśmy się do pola karnego - brakuje wówczas, aby dobrze zagrać. Mamy nadal wiele znaków zapytania przed Mundialem". Michniewicz, który naszym zdaniem zasłużył na notę 7, zaznaczył: '"Dzięki zaangażowaniu, poświęceniu, jesteśmy w stanie wygrywać takie mecze. Potrzebujemy jednak większej dokładności w środkowej strefie boiska. I trzeba wykorzystywać takie sytuacje, jak ta Żurkowskiego. W czasie Mundialu możemy nie mieć za wielu takich sytuacji". I tu jest różnica między Michniewiczem a Lewandowskim. Kapitan jest przekonany, że można kreować więcej okazji.

Takie i więcej dyskusji możecie śledzić w #prawdakadryOrlen tworzona na naszym kanale we współpracy z ORLEN

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału:

Roman Kołtoń