Subskrybuj
Ligi Zagraniczne

Sześć osób z Premier League zarażone covid-19!

2020-05-20

Za nami pierwszy etap testów na obecność covid-19 w Premier League. Niestety nie przebiegł on w pełni pomyślnie.

Premier League może potwierdzić, że w niedzielę 17 maja 2020 roku oraz w poniedziałek 18 maja 2020 roku na obecność covid-19 zostało przebadanych 748 piłkarzy i pracowników klubowych. U sześciu osób z trzech klubów wynik testu był pozytywny – możemy przeczytać w oświadczeniu władz angielskiej ekstraklasy.

Wśród zespołów, gdzie niestety zdiagnozowano covid-19 jest zespół Burnley.

Burnley FC może potwierdzić, że po ukończeniu fazy testów na obecność Covid-19 w niedzielę 17 maja 2020 roku asystent menedżera – Ian Woan uzyskał wynik pozytywny.

Drużyna „The Clarets” zaznaczyła również, że 52-latek nie wykazuje jednak obecnie żadnych symptomów tej choroby.

Drugim znanym nam zespołem, w których to szeregach wykryto osoby z covid-19 jest Watford.

Watford FC potwierdza, że trzy osoby miały pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19. Z tej grupy jedna osoba to zawodnik, zaś dwaj pozostali to członkowie personelu. Wszyscy poprosili jednak o poszanowanie tajemnicy lekarskiej i dlatego klub nie będzie wymieniał ich nazwisk.

Zarówno Ian Woan jak i zarażeni członkowie „The Hornets” muszą obowiązkowo przed następnym badaniem na obecność covid-19 poddać się 7-dniowej izolacji.

Warto też dodać, że w poniedziałek 18 maja 2020 roku przegłosowano zgodę na prowadzenie treningów przez kluby Premier League w niewielkich grupach. Jednak nie wszyscy piłkarze są zwolennikami tego rozwiązania. Jednym z nich jest gracz Watfordu – Troy Deeney, który we wtorek 19 maja 2020 roku ogłosił, że nie ma zamiaru wracać do takiej formy treningów w tym tygodniu.

Zaledwie jedna osoba może zarazić całą grupę. Mój syn ma tylko pięć miesięcy i miał problemy z oddychaniem, więc nie chce przy powrocie do domu narażać go na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Warto przypomnieć, że władze Premier League planowały powrót angielskiej ekstraklasy na 12 czerwca 2020 roku. Jednak wszystko wskazuje na to, że wznowienie rozgrywek odbędzie się w późniejszym czasie.

FILIP SITEK