Subskrybuj
Europejskie Puchary

Teatr jednego aktora. Robert strzela, Bayern wygrywa

2019-11-26

W zakończonym meczu z Crveną zvezdą Polak zdobył w nieco ponad 10 minut hattricka, a po kwadransie od pierwszej bramki miał już na swoim koncie 4 gole. Tym samym wyrównał swój rekord pod względem liczby strzelonych bramek w jednym spotkaniu Ligi Mistrzów, który trwał od pamiętnego meczu w barwach BVB z Realem Madryt.

Lewy śrubuje kolejne rekordy

Dzisiejszy mecz pozwolił Robertowi pobić kolejny rekord. Strzelając 4 bramki stał się najskuteczniejszym strzelcem Bayernu Monachium w historii klubu wyprzedzając Gerda Mullera w europejskich pucharach. Oprócz wyrównania rekordu Lewy dopisał trafienia nr 49, 50, 51 i 52 w barwach zespołu z Bawarii w tym roku we wszystkich rozgrywkach. Wynik niesamowity i niewątpliwie mający wpływ na rozstrzygnięcie konkursu o złotą piłkę.

Jeszcze nie dziś

W klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów Robert zajmuje wysokie 5 miejsce, bezpośrednio za Karimem Benzemą, do którego traci 3 bramki. Po pierwszej połowie spotkań w Madrycie i Belgradzie wydaje się, że nie ma szans na poprawienie wyniku, bowiem w meczu z PSG francuski napastnik madrytczyków trafia do siatki i odjeżdża jeszcze dalej. Zaczyna się druga połowa, w Madrycie wynik się nie zmienia, a w tym czasie Robert Lewandowski zaczyna strzelanie. Bramka nr 60, 61, 62 i 63 w Lidze Mistrzów i wyrównanie wyniku Benzemy pozwala wierzyć, że to dzisiaj zmienią się na pozycjach 4-5 w statystyce strzelców wszech czasów tych elitarnych rozgrywek. Trener Bawarczyków pozwala jednak odpocząć swoim najważniejszym piłkarzom i zdejmuje z boiska w pierwszej kolejności Coutinho, a kilka minut później Roberta Lewandowskiego. Na Santiago Bernabeu pełne 90 minut rozgrywa francuski napastnik i dokłada kolejne trafienie, zachowując porządek na liście strzelców LM.