Subskrybuj
Reprezentacja

Tobiasz: "Raków? Piłkarsko nie lepsi... Wyjazd? Liczy się granie!"

2023-05-13

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupą ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman rozmawia z bohaterem meczu finałowego o Puchar Polski rozgrywanego 2go maja na stadionie Narodowym w Warszawie. Mecz między Rakowem Częstochowa - obrońcą tytułu z poprzedniego roku i pretendentem do zdobycia po raz trzeci z rzędu tego prestiżowego trofeum, a Legią Warszawa, która założyła sobie przed meczem, że zdobędzie go po raz 20 w historii klubu. Kacper Tobiasz - bramkarz "Legionistów" odpowiadał na pytania, ale też sam opowiadał o tym, jak przychodząc na pierwsze treningi do Legii, marzył o tym, żeby kiedyś sięgnąć po ten właśnie puchar. Kacper opowiadał również to tym jak wygląda sytuacja w kadrze "Wojskowych".

Roman pyta: "Jesteś w szatni Legii od jakiegoś czasu. Jak silna ta Legia jest teraz? Czy to jest drużyna, która gwarantuje drogę do Europy?" Kacper bez głębszego zastanowienia odpowiada: "Uważam, że na ten moment jest na pewno silniejsza, niż tamten sezon. To jest zupełnie inna Legia, inna drużyna. Nie mówię pod kątem osobowym, tylko pod kątem zjednoczenia. Wszyscy się bardziej zapoznali, zbliżyliśmy się do siebie. Mocno się do tego przyłożyliśmy ekipą "polską", żeby wszyscy czuli się ważni i lubiani. Pielęgnujemy to, drużynowo wychodzimy, spędzamy czas wspólnie... na pewno jest o wiele przyjemniejszy klimat niż było to w poprzednim sezonie." To pokazuje tylko, jak ważny w drużynie jest mental, jak ważne jest zgranie zespołu, jak ważne są relacje między zawodnikami. Tutaj można upatrywać sukcesów w zespole Kosty Runiaica, ale nie tylko o tym Panowie rozmawiali. O pozycji w klubie, o lidze, o Pucharze, o szatni i marzeniach młodzika Kacpra i dorosłego już Kacpra. Zobaczcie cały materiał, bo na prawdę warto posłuchać.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Paweł Stańko