Subskrybuj
Reprezentacja

Wichniarek: Duży postęp za Probierza. Już nie lagujemy...

2024-05-27

prawdakadryORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń (Prawda Futbolu) rozmawia z Arturem Wichniarkiem (ekspert piłkarski, który przy EURO 2024 będzie pracował dla TVP Sport). Michał Probierz poleciał do Anglii, aby oglądać Jana Bednarka i Jakuba Modera. Nasz selekcjoner jeszcze zwleka z powołaniem kadry. Nazwiska poznamy dopiero 29 maja. Tymczasem już powołali Julian Nagelsmann, a także dwóch trenerów z naszej grupy - Didier Deschamps (25 nazwisk) i Ronald Koeman (30 piłkarzy, a więc 4 będzie musiał skreślić).

To był live pod EURO 2024, ale nie sposób nie odnieść się do kilku trenerów klubowych. Choćby do sytuacji Bayernu Monachium, gdzie Thomas Tuchel odchodzi po sezonie, choć miał jeszcze ważny kontrakt do 2025 roku. Tuchel porozumiał się z Bayernem na temat rozejścia w lutym. To zostało jednoznacznie przesądzone, a tymczasem ostatnio doszło do nowych rozmów. Jednak w piątek sam szkoleniowiec Bayernu powiedział na konferencji prasowej: "Porozumienie z lutego jest w mocy. Rozmawialiśmy, ale tym razem nie dogadaliśmy się". Tuchel chciał dłuższej umowy - co najmniej do 2026 roku. Tuchel nie chciał trzymać posady dla Xabiego Alonso, czy Juergena Kloppa.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą Orlen:

Roman Kołtoń