Subskrybuj
Reprezentacja

Wichniarek: Kiwior, Żurkowski, Zalewski, Kamiński - to będzie ich Mundial?!?

2022-06-13

Prawda Kadry LOTOS czyli nowy cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy LOTOS, który pojawia się na YouTube ale i na Twitchu. Tym razem Roman Kołtoń rozmawia ze stałym bywalcem Prawdy Futbolu, byłym reprezentantem Polski, Arturem Wichniarkiem. Panowie analizują występy młodych, wchodzących do kadry A debiutantów, oceniając ich szanse w najbliższych spotkaniach ale także "wróżąc" przyszłość w jaśniejszych lub ciemniejszych barwach.

Jednym z wielu przewijających się nazwisk jest nazwisko Jakuba Kiwiora. Roman podkreśla: "Kubę wypluwa Anderlecht. Rozumiem, że nie pokładali w nim nadziei i on przez klubik gdzieś na Słowacji musi się odbudować, trafia do Żiliny na dwa lata, ta Żilina go mega odbudowuje, chcą grać w Lidze Konferencji więc go przytrzymują na początku sezonu, gra w kwalifikacjach, zaczyna sezon w lidze słowackiej, wyjeżdża do Spezii i praktycznie od razu zaczyna grać w pierwszym składzie w Serie A i dzisiaj go to buduje na tyle, że już ma debiut w pierwszej reprezentacji. Piłkarskie życie czasem toczy się bardzo szybko".

Artur dodaje od siebie: "Mówisz o Spezii i reprezentacji ale zobacz jak przemyślane decyzje zawodnika i jego opiekunów. Niby "wypluł" go Anderlecht, idą do słabszej ligi, ale po to idą żeby grać. A dla zawodnika najważniejsze jest w tym wieku żeby grać, grać i jeszcze raz grać. I to go kształtuje jako piłkarza. I dlatego Czesław Michniewicz powiedział: wystawiłem go, bo w Spezii ma grać w kolejnym sezonie w środku obrony. (...) Na pewno pokazał dużo walorów, a nie oszukujmy się, że Kamil Glik wiecznie w piłkę grać nie będzie. Oczywistym zastępcą będzie Janek Bednarek, ale do niego będzie trzeba dostawić drugiego. Walka jest rozpoczęta! (...) nic dzisiaj nie jest pewne, tym bardziej miejsce na mistrzostwa świata, dlatego każdy mecz to jest walka o miejsce w składzie. Nic nie jest pewne w piłce, ba, w życiu nic nie jest pewne." 

To tylko część analizy chłopaków dotycząca tego, jak grali, grają i grać będą młodzi zawodnicy reprezentacji i jak wyglądać będą powołania do kadry na najbliższe mecze. Zapraszamy razem z Grupą Lotos do śledzenia analizy na Twitchu: 

Wichniarek: Kiwior, Żurkowski, Zalewski, Kamiński - to będzie ich Mundial?!?

Paweł Stańko