Subskrybuj
Reprezentacja

Xavi ma plan, a Lewandowski kluczem w realizacji! To napędzi Roberta na kolejne lata!

2022-06-23

Prawda Kadry LOTOS czyli nowy cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy LOTOS, który pojawia się na YouTube ale i na Twitchu. Skupiamy się przede wszystkim na zawodnikach reprezentacji, ich dyspozycji ale nie możemy zapomnieć o sytuacji klubowej każdego z nich. Tym razem o Lewandowskim. Saga transferowa z udziałem kapitana Biało-Czerwonych wydaje się nie mieć końca. Jak to będzie w kolejnym sezonie?

 

Roman stara się wytłumaczyć jak systematycznie działania zawodników z otoczenia w kadrze miały wpływ na dyspozycję Roberta Lewandowskiego: "Kariera klubowa napędza karierę reprezentacyjną! Witać to w momencie przejścia do BVB. 2010 rok: 13 spotkań w kadrze 6 bramek i 2 asysty. To swego rodzaju przełom, 2011 to bilans 11 meczów - 4 gole - 2 asysty, 2012 to 10 meczów - 2 gole - 1 asysta. Kolejne lata to męczarnia i trud dla Roberta. Taka maniera Fornalika, żeby grać jednym napastnikiem. Nadchodzi 2014 i zaczyna Robertowi towarzyszyć w ataki Arek Milik. 2015 to fenomenalny rok... w siedmiu meczach strzela 11 bramek i ma trzy asysty." Dalej jest już tylko więcej i więcej, a tematów związanych z Robertem. 

Jak gra w klubie pomogła rozwinąć się kapitanowi w kadrze narodowej? To i więcej w #prawdakadryLOTOS współtworzonej z Grupą Lotos. Zapraszamy do zapoznania się z całością:

Xavi ma plan, a Lewandowski kluczem w realizacji! To napędzi Roberta na kolejne lata!

Paweł Stańko