Subskrybuj
Reprezentacja

"Z Grecją coś niesamowitego! W Portugalii ciągle i wciąż zmieniał" - Santosa praca z kadrami

2023-01-28

Prawda Kadry ORLEN czyli cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem PKN ORLEN, który pojawia się na YouTube. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach i szkoleniu kadrowiczów.

Roman Kołtoń i Marcin Lepa (Polsat Sport) o pracy Fernando Santosa z reprezentacją Grecji (2010-2014) i drużyną narodową Portugalii (2014-2022). O tym jak pracował w Grecji, z którą - nie mając zawodników wybitnych, zawodników znanych, niespodziewanie wyszedł z grupy A i osiągnął poziom 1/4 finałów Mistrzostw Europy. Po tym, jak pożegnał się z reprezentacją Grecji żaden szkoleniowiec nie zdołał nawet zakwalifikować się na wielki turniej. Ominęli 2 mundiale i 2 Mistrzostwa Europy. Santos przebudowywał drużynę po zdobytym mistrzostwie Europy i nie mając wtedy praktycznie żadnego z mistrzowskiego składu potrafił zagrać bardzo dobry turniej. 

Po przygodzie z Grecją w 2014 roku zaczął pracę z reprezentacją Portugalii. Tam zdobył mistrzostwo Europy i prowadził reprezentację swoich rodaków do ostatniego meczu (1/4 finałów) mundialu w Katarze. O tym jaki może być pomysł na budowę kadry Polski.

Zapraszamy do odtworzenia całego odcinka #prawdakadryORLEN tworzonego z grupą PKN Orlen:

Paweł Stańko