Subskrybuj
Reprezentacja

Z jaką głową na Mundial pojedzie selekcjoner?!?

2022-07-05

Prawda Kadry LOTOS czyli nowy cykl na kanale Prawda Futbolu pod patronatem Grupy LOTOS, który pojawia się na YouTube, ale i na Twitchu. Skupiamy się na zawodnikach reprezentacji, trenerach, szkoleniu.

W XXI wieku braliśmy udział w trzech finałach mistrzostw świata: w 2002, 2006 i 2018. Za każdym razem selekcjoner miał sporo problemów, które często sam wywoływał. Jerzy Engel przed finałami MŚ 2002 znajdował się w szale promocji. Ba, sami piłkarze też. I jeszcze na turniej nie pojechał jeden z liderów - Tomasz Iwan.

Paweł Janas przed Mundialem 2006 dokonał rewolucji personalnej - nie zabrał Jerzego Dudka, Tomasza Kłosa, Tomasza Rząsy i Tomasza Frankowskiego. To był wstrząs!

Z kolei Adam Nawałka przed finałami MŚ 2018 próbował dokonać ewolucji taktycznej. W meczu otwarcia zastosował dwa różne systemy, a nie inaczej było w kolejnych spotkaniach.

Teraz Czesław Michniewicz nie zamierza wyjaśniać swojej przeszłości, a dziennikarzowi Szymonowi Jadczakowi - który pisze o kontaktach z Ryszardem F., "Fryzjerem" - zamierza wytoczyć proces na podstawie artykułu 212 kodeksu karnego. To musi zaprzątać głowę, nawet jeśli proces odbędzie się już po Mundialu.

Do obejrzenia i nadrobienia materiału zapraszamy razem z grupą Lotos:

Z jaką głową na Mundial pojedzie selekcjoner?!?

Roman Kołtoń